Як вибрати валізу, дорожню сумку з надійними колесами.
Ця стаття розповідає про те, якими бувають колеса в дорожніх сумках і валізах.

Купити якісну валізу, дорожню сумку з хорошими роликами-колесами можна в нашому магазині.


Перш за все, в 80% випадків, колеса для фірмових дорожніх сумок і валіз виготовляються з поліуретану, який в перший раз був застосований для роликових коліс в 1979 році, та так і прижився в якості основного матеріалу :)))

Матеріал з якого роблять колеса для сумок і валіз
Колись колеса для валіз робилися з чого завгодно, в більшості з дешевого пластику. Такі колеса дуже швидко зношувалися, шуміли і сильно передавали вібрацію в руку. Використання поліуретану стало маленькою революцією, так як в своїх якостях він об'єднує ударостойкость, опір стирання і невеликий опір коченню. Такі колеса, довго використовуються і роблять кочення приємним :))

Що потрібно знати про колеса
Що потрібно знати при виборі коліс?

А між тим, все не так складно:

При всій своїй мнообразіі, колеса мають дві основні характеристики: діаметр (розмір) і твердість (жорсткість). Тут є увазі властивості оболонки колеса - яка і котиться по асфальту.

Твердість позначається "індексом дюрометріі", це основний показник характеристик колеса; на самих колесах цей показник позначається двозначним числом: від 72А до 93А - чим більше це число, тим колесо жорсткіше. Буква А просто вказує на те, яка шкала твердості вживається (шкала А).

Використовуються колеса від 70 до 100 міліметрів, це найбільш численна група коліс! Стандартний ряд діаметрів цих коліс 76-78-80-84-88-90-100 мм.

Як правило, на вулиці зручніше використовувати колеса самого великого діаметру .Покупать валізу з великими колесами має сенс ще й тому, що більше колесо має і довший ресурс - колеса зношуються нерівномірно: за 1-2 поїздки знімаються перші 2-3 мм від розміру колеса , а потім знос сповільнюється; тому якщо купити 84 мм, то реальний розмір, який буде потім довго триматися - 80 мм. !!!

Жорсткість коліс - від 72А до 85А. Найбільш поширені колеса з жорсткістю 82A - забезпечують найкраще поєднання зчеплення з дорогою і комфорту на поганих покриттях. В середньому, чемодан вагою 25кг при частоті поїздок 2-3 рази на рік одного комплекту коліс вистачає на весь час служби валізи, сумки. Вибираючи колеса, потрібно враховувати і транспортується вага - людині з пристойним багажем (больше25 кг) краще вибрати валізу з колесами потверже.

Пролог.

Трохи узагальнюючої інформації про колесах - уважне прочитання цього свідомо дозволить уникнути помилок при підборі і покупці валізи, дорожньої сумки.

Роликове колесо складається з двох нероз'ємних частин - маточини і зовнішнього полімерного шару, який і стикається з дорогою.

Маточина - жорстка "серцевина" колеса, саме в неї і вставляються підшипники; матеріал маточини набагато міцніше і твердіше зовнішньої поліуретанової оболонки - маточина не повинна деформуватися від навантажень. Звичайний матеріал маточини - нейлонові термопластики різних видів. Сплави легких металів і композитні вуглепластики для маточин використовуються вкрай рідко. Конструкції маточин зустрічаються найрізноманітніші як за кількістю спиць, їх формі і параметрам.

Маточина колеса велика за розміром і робиться зі спицями. Маточина спеціально розраховується, бо має купу завдань:

забезпечувати жорсткість і курсову стійкість колеса
відводити тепло від підшипників і оболонки
вона повинна бути при цьому досить легкою
Наші китайські товариші, піддавшись спокусі заощадити, часто намагаються спорудити колеса взагалі без маточин. Це жахливо.

Нові колеса в магазині при інших рівних параметрах можуть відрізнятися профілем. Він може бути:

профили разных колес

 • загостреним
  напівкруглим
  сплощеним або зовсім плоским
  Теоретично, колесо з вузьким профілем має маленьке пляма контакту з дорогою і відповідно невелику тертя кочення. Колеса з великою жорсткістю (більше 83А) - набагато зносостійкість; але разом з тим, на нерівному покритті сильніше передають вібрації, що на поганому асфальті все ж викликає дискомфорт.

  Колеса помягче (75А - 82А) - краще забезпечують зчеплення з дорогою, сильніше пом'якшують вібрації, але вони і швидше сточуються.

  Взагалі, знос коліс залежить не тільки від досить "ефемерного" показника "жорсткості", а від маси параметрів, ніде не обумовлених: складу поліуретану та його характеристик, настрою і сумлінності виробника та ін.

  Як така, жорсткість характеризує тільки "висоту відскоку", а скажімо, стираність і опір тертю ковзання на різних поверхнях залежить від властивостей конкретного матеріалу.

  Якщо хочете справді отримувати задоволення при коченні вашої валізи, то не купуйте валізи сумнівних виробників, особливо з так званими "гелевими" колесами і т.п. Дешевизна тут - тільки порок .. Як правило, це огидно (погремушечние) вироби, які запросто можуть вийти з ладу ще на початку вашої подорожі.

 

Повернутися до всіх статей